בית פרת - מדרשה ישראלית

׳בית פרת – מדרשה ישראלית׳ היא רשת של מרכזים קהילתיים ברחבי הארץ לבנות ובני הזרם המרכזי המתחדש של החברה הישראלית.

במוקדים שונים בארץ, בירושלים, בתל אביב, בישוב אלון אשר בלב מדבר יהודה, ועוד, נמצאות קהילות מדרשה אשר מטפחות בחיי היומיום שלהן ישראליות מזן חדש ומקיימות פעילויות הפתוחות לציבור אשר בית המדרש נמצא בבסיסן. חלק מהתכניות כוללות מגורים ולו״ז עשיר מהבוקר ועד השעות הקטנות של הלילה, וחלקן מותאם לאורח החיים של האדם העובד, מטרת העל של כולן היא במשאלה ולפיה כל לומדת ולומד יחוו את עצמם כגירסה מוצלחת יותר שלהם עצמם.

׳בית פרת – מדרשה ישראלית׳ שואפת להיות ביתם ובית מדרשם של בנות ובני הזרם המרכזי המתחדש, ומבקשת לחזק, לכוון ולהעצים את התנועה הזו של החברה הישראלית. המדרשה מקדמת העמקה, חזון, מנהיגות ואידיאולוגיה, אך בעיקר שואפת להיות קהילה ובית עבור אותם ישראלים חדשים-מתחדשים.

הלימוד בבתי הפרת השונים מבקש להביא לביטוי מרבי את מגוון צדדי האישיות של כל לומדת ולומד במדרשה, ונשען על ארבעה יסודות:

  • העמקה בכתבי הקודש של המסורת היהודית ובראשם התנ"ך והתלמוד.
  • העמקה ביצירות היסוד של הציווליזציה המערבית ובהן – הדיאלוגים של אפלטון, הכתבים של אריסטו, שייקספיר והומרוס.
  • העמקה בפרדיגמה הציונית והתבוננות דרכה בחברה הישראלית ובאתגרים המרכזיים העומדים לפתחה בימים אלו.
  • חיזוק הגוף ולימוד באמצעות הגוף, בעזרת תרגול יוגה ואימוני תנועה שונים.

מאז הוקמה ועד לימינו אלה עברה המדרשה תהליך צמיחה מפואר ומרגש אשר העמיד את בית המדרש הגדול ביותר בחברה הישראלית עבור צעירות וצעירים בשנות העשרים לחייהם. אל המדרשה מצטרפים מדי שנה כשלוש מאות לומדות ולומדים חדשים בוגרי תכנית ׳אלול׳ ו׳מבוע׳ שהופכים לשותפים בבניית המדרשה והתפתחותה. הפצת הלהט הזה בקרב המרכז הדומם של החברה הישראלית, באמצעות רעיונות חדשים אך בעיקר באמצעות מאות סוכני שינוי חדשים, מביאה בכנפיה תקוות אמת עבור העם היהודי במדינה היהודית בפתחה של המאה העשרים ואחת.

עקבו אחרינו במדיה