קהילת הבוגרות והבוגרים של המדרשה נפגשת סביב לימוד, חוגגת יחד את המסורת היהודית והישראלית ונושאת את עיניה אל החברה הישראלית.

מעגל השנה בקהילת המדרשה

פורים

"על ידי השמחה יכולין להחיות אדם אחר"

 רבי נחמן מברסלב, תיקון הלב

יום העצמאות

"היינו כחולמים"

תהילים קכ"ו

יום כיפור

"אין לך אדם שאין לו שעה ואין לך דבר שאין לו מקום"

מסכת אבות ד'

יוזמות בחברה הישראלית

פורים

חגיגת פורים במדרשה מאפשרת לכל אחד ואחת למצוא את האיזון הרצוי בין מרכיבי החג. קריאת המגילה, מסיבה וריקודים, מתנות לאביונים, טיש רוחני וניגונים. החגיגה הצבעונית מאפשרת מרחב שמח ונעים לחגוג בו, חגיגה ממקום אחר של שמחה אמיתית בחוג חברות וחברים וגם בבית מדרש.

יום העצמאות

ערב יום העצמאות שלנו מנסה לחבר ישן וחדש, מסורת ויצירה, כאשר בכל שנה ישנה חבורה קטנה של נשים ואנשים מתוך קהילת המדרשה אשר לומדת ומובילה את החג. בערב אנו מתכנסות ומתכנסים למעגלי שיח, לימוד ושירה בשעות הרגישות של שלהי יום הזיכרון, במעבר בין האבל לשמחה, בין הכאב על מה שאיבדנו להודיה ופליאה על היש. הערב כולל גם טקס הבדלה קהילתי, תפילת הלל חגיגית בניגונים ישראלים וריקודים ברוב עם כחול ולבן.

יום כיפור

ביום כיפור מצטרפות ומצטרפים אלינו מדי שנה לשמחתנו מאות נשים ואנשים, מרחבי ירושלים ומחוצה לה, בוגרי המדרשה וכאלה שאינם, רווקים ובעלי משפחות - כדי להתפלל, ללמוד ולחוות יחד את החג. במקביל לתפילה השואפת להביא לידי ביטוי ניגונים מסורתיים לצד ניגונים מתחדשים ונוסחי עדות מגוונים, מתקיימים לאורך החג שיעורים מגוונים המועברים על ידי בוגרות ובוגרי המדרשה. למעוניינות והמעוניינים ישנה אפשרות להצטרף לסעודה מפסקת לפני יום כיפור ולינה בתשלום מראש ובסיום החג מתקיימת שבירת צום צנועה הפתוחה לכולם.

קרן מימוש

קרן שהוקמה ומנוהלת בהתנדבות על ידי בוגרות ובוגרים, ותומכת באמצעות מענק כספי ביוזמות חברתיות של בוגרי ובוגרות המדרשה. היוזמות נבחרות בהצבעה על ידי הבוגרות והבוגרים עצמם. הקרן שואפת לחבר בין היזמים והיזמיות בקהילת הבוגרים, לבין המשאב החשוב ביותר שיש - הקהילה עצמה, על מנת לאפשר ליוזמות לפרוח ולהתפתח. כל זאת, על מנת לחזק את היזמים והיזמיות ויחד להיות קהילה משפיעה בחברה הישראלית.

עשרת ימי תודה

עשרת ימי תודה מבקשים לשזור את עשרת הימים המורכבים והמרגשים שבין יום הזיכרון לשואה ולגבורה, ליום העצמאות, סביב הכרת תודה. חברות וחברים מתוך קהילה מפתחים את הרעיונות והפעילויות סביב עשרת ימי תודה: אירועים, מערכי שיעור לכל הגילאים, לוחות, גלויות ואפילו דו"חות תודה. אנחנו מבקשות ומבקשים להטמיע את עשרת ימי תודה בלוח השנה הישראלי; עשרה ימים, מדי שנה, שבהם החברה הישראלית הופכת למפרגנת יותר ולמודעת יותר, לחברה שאומרת יותר תודה.

להצטרפות לגרעין היוצר של עשרת ימי תודה הירשמו כאן :