בית פרת - מדרשה ישראלית

׳בית פרת – מדרשה ישראלית׳ היא רשת של בתי מדרש קהילתיים ברחבי הארץ לבנות ובני הזרם המרכזי המתחדש של החברה הישראלית.

במוקדים שונים בארץ, בירושלים, בתל אביב, בישוב אלון אשר בלב מדבר יהודה, ועוד, נמצאות קהילות מדרשה אשר מטפחות בחיי היומיום שלהן ישראליות מזן חדש ומקיימות פעילויות הפתוחות לציבור אשר בית המדרש נמצא בבסיסן. חלק מהתכניות כוללות מגורים ולו״ז עשיר מהבוקר ועד השעות הקטנות של הלילה, וחלקן מותאם לאורח החיים של האדם העובד, מטרת העל של כולן היא במשאלה ולפיה כל לומדת ולומד יחוו את עצמם כגירסה מוצלחת יותר שלהם עצמם.

׳בית פרת – מדרשה ישראלית׳ שואפת להיות ביתם ובית מדרשם של בנות ובני הזרם המרכזי המתחדש, ומבקשת לחזק, לכוון ולהעצים את התנועה הזו של החברה הישראלית. המדרשה מקדמת העמקה, חזון, מנהיגות ואידיאולוגיה, אך בעיקר שואפת להיות קהילה ובית עבור אותם ישראלים חדשים-מתחדשים.

מאז הוקמה ועד לימינו אלה עברה המדרשה תהליך צמיחה מפואר ומרגש אשר העמיד את בית המדרש הגדול ביותר בחברה הישראלית עבור צעירות וצעירים בשנות העשרים לחייהם. אל המדרשה מצטרפים מדי שנה כשלוש מאות לומדות ולומדים חדשים בוגרי תכנית ׳אלול׳ ו׳מבוע׳ שהופכים לשותפים בבניית המדרשה והתפתחותה. הפצת הלהט הזה בקרב המרכז הדומם של החברה הישראלית, באמצעות רעיונות חדשים אך בעיקר באמצעות מאות סוכני שינוי חדשים, מביאה בכנפיה תקוות אמת עבור העם היהודי במדינה היהודית בפתחה של המאה העשרים ואחת.

 

2006

׳עין פרת - המדרשה באלון׳ נוסדת כענף של המכינה הקדם צבאית ׳עין פרת׳, ומציעה תכניות לבוגרות ובוגרי צבא וסטודנטים

2015

המדרשה והמכינה נפרדות לדרכים עצמאיות ומתהוות כארגונים נפרדים.

2017

המדרשה מתרחבת ומבססת את בית פרת הירושלמי

2019

המדרשה משנה את שמה ל׳בית פרת - מדרשה ישראלית׳ ומבססת את בית פרת התל אביבי

0
הרצאות וסדרות לימוד בשנה
0
מחזורי תכניות
0
בוגרות ובוגרים
0
משתתפות ומשתתפים באירועים
0
פעילות ופעילים
0
יוזמות בוגרים בשנה