לכתוב

אור שפירא

שתף/י לרעך כמוך!

ואהבת?

עבדות

לכתוב, לכתוב כל עוד אני יכול כל עוד היד מרשה כל עוד יש סיבה לחיות כל עוד יש אלוהים. לכתוב כי אין כאן כלום והכול שייך לך. לחיות את הכתיבה. לכתוב כל עוד יש חיים. לצרוח לצעוק את הדממה. והכול נאמר בשתיקה. מראשון עד שישי לכתוב ובשבת לייחל לסופה. לכתוב כי זה חלק מהמהות שלך. אתה יודע, זו התאבדות מוזרה שכזו. לכתוב לשיר לצרוח ולשתוק את הכול. לכתוב ולא לומר כלום. להתקדם ולהיתקע במקום. להיות האדם שלא ציפו ממך שאף אחד לא יכיר. אתה יודע אתה הכי אתה כשאתה כותב. אין דבר יותר אמתי מהכתיבה הממכרת הזו. לכתוב כל עוד הכעס בתוכך מתגבר לכתוב כי אין כבר פתרון אחר. לרצות למות או לפחות לאבד את השפיות ולכתוב. לכתוב כי אין כבר דרך אחרת. לכתוב ולמות.

חירות

לכתוב, לכתוב כי אתה כלוא בתוך המיץ של עצמך, לכתוב כי אתה עוד צריך להשתחרר מהכבלים הללו ולצאת לאור. לכתוב כי האור נמצא מהעבר השני של הדף. לכתוב כי נמאס כבר מהחושך, כי נמס הקור. לכתוב כאילו לא עבר עשור, כאילו לא התבגרת. לשמוח ולצחוק ולכתוב את האושר הזה. לתת דרור לציפור השיר ולשיר את השיר הזה של הכתיבה. לכתוב כמו ילד ולשכוח את כל הבגרות המעיקה הזו. לכתוב כי אתה יכול ולא כי אתה חייב, לכתוב את השחרור ואת הציפיה לו. לכתוב את כל השמחה הזו. לכתוב ולחיות.

כתיבת תגובה

מומלצים:

על החורבן הצפוי והרשות הנתונה

לפעמים,כשאני מדברת עם סבתא שלי – אני מדמיינת שיחות עם הנכדה העתידית שלי. אנחנו בסלון, עם כוס תה, היא על שרפרף עץ, אני על איזו כורסת זקנים כזו, מנסה לגלגל לעצמי שיחה בראש ולדמיין: מה יעניין אותה? מה חשוב שאתאמץ לזכור כדי שאוכל לספר?

קרא/י עוד »

"ואל תעוררו את השנאה שלא תחפץ"

השיפוט, הכעס וההתנשאות, גם הם עוול, גם הם חורבן, אינם יכולים להיות הפתרון לחורבן הפיזי של המערכת האקולוגית. התיקון הפיזי קשור בתיקון הנפשי ולאופן בו נבחר לדבר על המשבר איש עם רעהו.

קרא/י עוד »
על מחאת המורות והמורים

על מחאת המורים והמורות

המערכת מדממת. זה נשמע ביטוי דרמטי, אבל בהיעדר השכר וגם התנאים המתאימים, מורות טובות ואיכותיות פשוט עוזבות. כמות החוסרים היא מטורפת, וההשפעה על בתי הספר

קרא/י עוד »

פונדקאות אקטיבסטית

*פורסם במקור בפרופיל הפייסבוק של שלומית* החלטה מרגשת מאוד התקבלה השבוע בבג"ץ בנוגע לאישור הליך פונדקאות לזוגות גברים. איתה הגיעו עדת המבקרים והחוששים, לגבי הרחבת

קרא/י עוד »