לכתוב

אור שפירא

שתף/י לרעך כמוך!

ואהבת?

עבדות

לכתוב, לכתוב כל עוד אני יכול כל עוד היד מרשה כל עוד יש סיבה לחיות כל עוד יש אלוהים. לכתוב כי אין כאן כלום והכול שייך לך. לחיות את הכתיבה. לכתוב כל עוד יש חיים. לצרוח לצעוק את הדממה. והכול נאמר בשתיקה. מראשון עד שישי לכתוב ובשבת לייחל לסופה. לכתוב כי זה חלק מהמהות שלך. אתה יודע, זו התאבדות מוזרה שכזו. לכתוב לשיר לצרוח ולשתוק את הכול. לכתוב ולא לומר כלום. להתקדם ולהיתקע במקום. להיות האדם שלא ציפו ממך שאף אחד לא יכיר. אתה יודע אתה הכי אתה כשאתה כותב. אין דבר יותר אמתי מהכתיבה הממכרת הזו. לכתוב כל עוד הכעס בתוכך מתגבר לכתוב כי אין כבר פתרון אחר. לרצות למות או לפחות לאבד את השפיות ולכתוב. לכתוב כי אין כבר דרך אחרת. לכתוב ולמות.

חירות

לכתוב, לכתוב כי אתה כלוא בתוך המיץ של עצמך, לכתוב כי אתה עוד צריך להשתחרר מהכבלים הללו ולצאת לאור. לכתוב כי האור נמצא מהעבר השני של הדף. לכתוב כי נמאס כבר מהחושך, כי נמס הקור. לכתוב כאילו לא עבר עשור, כאילו לא התבגרת. לשמוח ולצחוק ולכתוב את האושר הזה. לתת דרור לציפור השיר ולשיר את השיר הזה של הכתיבה. לכתוב כמו ילד ולשכוח את כל הבגרות המעיקה הזו. לכתוב כי אתה יכול ולא כי אתה חייב, לכתוב את השחרור ואת הציפיה לו. לכתוב את כל השמחה הזו. לכתוב ולחיות.

כתיבת תגובה

מומלצים:

חנוכת בית, חנוכת חוץ

חנוכה – אמצע החורף, אפשר לומר – הוא חג שמציינים אותו מדי יום עם המשפחה בבית, בסוף היום. הרוחות יכולות לנשוב ולשרוק כאוות נפשן, הגשם יכול להינתך בעוצמה בניסיון נואש להשתתף בחגיגה, אבל אני והמשפחה שלי נעמוד בין ארבע קירות בטוחים, מסביב לנרות, ונחכה לרגע שאבא ישאל "מי שר איתי 'מי ימלל' בשני קולות?" כדי לגלגל עיניים ולצחוק עליו.

קרא/י עוד »

ריקוד של גשם במדבר

בשוך הסערה (ובשוך הריקודים העליזים של ילדי המדבר הצמאים לגשם) ישבו לפגישה צוות החקלאות של הקיבוץ, להעריך נזקים, לחשוב יחד איך מתחילים לשקם את החורבן, ו…לשאול יחד שאלות קיומיות

קרא/י עוד »

זה לא נגמר עד שסבא שר

ברומניה, כך סיפר סבא, בכל מוצאי שבת היו מזמינים הוריו כרכרה רתומה לסוס, לוקחים את שני בניהם ויוצאים למסעדה ולאחר מכן לאופרה. סבא תמיד אהב אופרה ומחזמרים (תודה אקדמיה על התיקון המבאס)

קרא/י עוד »

הבעיה הבסיסית

למדינת ישראל יש הרבה בעיות. ואנחנו הישראלים אוהבים לדבר על הבעיות שלנו, להסביר איך הגענו לכאן, להציע פתרונות. לפעמים מרגיש שאנחנו מדברים על אותן בעיות כבר שנים אבל לא הרבה משתנה

קרא/י עוד »

סיפור על גמרא, בירה וחלומות

מה הקשר בין פרנקפורט, בוסטון, בית מדרש, מסעדה וצ'יפס יהודי? אז זהו, מסתבר שיש קשר מעניין מאוד. כתבה שפורסמה ב- Jewish Insider בתחילת אוגוסט על הקמתו של בית מדרש-מסעדה בבוסטון משכה את תשומת ליבי ויצאתי לחקור.

קרא/י עוד »

על שני כיסים

בין ראש השנה ליום הכיפורים, בין אריק איינשטיין לעמיר בניון, בין הפתק שבכיס האחד לפתק שבכיס השני, בין השנה היוצאת לזו שנכנסת. 1. מסופר על

קרא/י עוד »